Výstava „Svět v obrazech“ aneb ukončení školního roku

20.07.2022

Pojďte se s námi vydat na velkolepou cestu kolem světa - po ukončení tématického bloku vesmíru se naši školáci zaměřili na naši planetu Zemi.

V rámci tématu "Svět v obrazech" se postupně proměňoval celý Zajíček ve výstavní galerii, což završila závěrečná výstava pro rodiče i školkáčky k ukončení školního roku 2021/2022.

Naše tři učebny se zaměřily na různá místa na zemi - mořský svět, džungli a polární oblasti antarktidy a arktidy.
Obří fotokoutek, který měl zdobit naši zahradu jsme byli kvůli počasí nuceni přesunout do vnitřních prostor. Mohli jste se vyfotit například se sochami z Velikonočních ostrovů, jako tarantule, budha, klokaní miminko, socha svobody, afircká maska nebo jak si užíváte cestu v Londýnském doubledeckeru nebo svezení na Emu :)

Výstavu doplnily fotografie z naší zahrady, kdy si děti vyzkoušely aranžmá zvířátek v přírodě, velké mapy světadílů s miniaturami obrázků, pod kterými se v závěrečný slavnostní den podávaly pokrmy typické pro jednotlivé světadíly. Nemohly chybět ani zpracované plakáty se světovými hudebními nástroji doplněné o QR kódy, díky kterým jste si mohli ve svém mobilním telefonu přehrát jak který nástroj zní.
Starší děti také zpracovaly v anglickém jazyce referáty o anglicky mluvících zemích, mladší naopak připravily dvě krabice s divočinou jednotlivých kontinentů celé z kartonu a barevných papírů.
Jak se celá výstava dětem povedla se můžete podívat ve fotogalerii.

Odkaz na web, který si pro projekt Svět v obrazech děti vyvořily.
https://svet-v-obrazech.webnode.cz/


Fotogalerie