Eva Špačková

V Zajíčku jsem od jeho založení, a tedy moje role se různě vyvíjela s vývojem Zajíčku.
V současné době trávím většinu času se "školkáčky" jako jejich průvodce, podílím se na vytváření programu, posílám rodičům týdenní přehledy a shrnutí, mám na starosti předškolní výchovu, komunikuji
s rodiči, nastavuji docházku, starám se o provoz, a také učím hudební výchovu školáky a prostě vše, co je třeba.

Vystudovala jsem VŠE a po strávení 7 let v nadnárodních korporacích jako HR člověk jsem našla smysl
v práci s dětmi. Mám 3 děti, dnes už teenagery. Absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován, kurz První pomoci, základy Začít spolu, Montessori kurz práce s pomůckami (zaměřeno na hudební výchovu). Hraji na klavír a trochu na kytaru a ráda zpívám (jsem členka místního sboru Mammas & Mammas, a také VIDA) a moc ráda něco s dětmi tvořím.

Mám velkou radost, jak to v Zajíčku dnes funguje, jak jsou zde děti spokojené, šťastné, jak se rozvíjí různými směry, zlepšují svoje dovednosti a kompetence, a také že se nám zde podařilo vybudovat skvělý tým. Těším se na další naše společné nápady, jak dětem, vám a nám zpříjemňovat život :)


Lada Mladá

Jsem žena, manželka úžasného muže a maminka tří vysněných dětí. Vystudovala jsem učitelství pro mateřské školy a vychovatelství, učitelství pro první stupeň základní školy, laktační poradenství a nabyla jsem kvalifikace v oblasti výuky plavání a lyžování.
V současné době pro děti v ZAYA připravuji čtenářské a hudební dílny, vedu projekt pro výstavbu nových školních budov a podílím se na vedení školy.
Ráda zpívám a hraji na klavír nebo kytaru, čtu a "ztrácím se" při procházkách přírodou. 

Petra Fojtová

V Zajíčku jsem pracovně zatím krátce a to od září 2021, ale pouto jsem si k tomuto úžasnému místu vytvořila již před lety, když zde do školky chodila nejdříve prvorozená dcera a pak ještě nejmladší syn. Svému vystudovanému oboru jsem se nikdy nevěnovala, mnoho let jsem pracovala ve velkých korporacích v online marketingu, ale po odchodu na mateřskou jsem začala čím dál více tíhnout k tomu co mě bavilo vždy - tvoření všeho druhu. Po třetí navazující mateřské jsem dospěla k rozhodnutí, že do kanceláře se již nevrátím a své značce Alter-Native se budu věnovat naplno.

Pak přišla nabídka vést v Zajíčku výtvarnou výchovu a kreativní kroužky a tak dva dny v týdnu opouštím šicí stroje a s radostí jsem součástí malého, ale báječného týmu žen. Je úžasné sledovat kam děti mé nápady posunou a jak je tvorba baví. Na dvou lekcích keramiky si užívám i malých školkáčků a naopak jednou za 14 dní vedu i keramiku pro dospělé. Protože další mojí láskou je příroda a její využití skrze bylinky, kromě výtvarných činností učím i přírodovědu a přírodopis a snažím se v dětech podnítit zvídavost a lásku k přírodě.


Šárka Čiháková

Vystudovala jsem VŠE v Praze obor psychologie a sociologie v managementu, ale od svého oboru jsem si tak trochu odlétla původně na jeden rok do Ameriky za poznáním. Nakonec jsem strávila v Kalifornii 8 let, kde jsem si prohloubila znalosti anglického jazyka.

Angličtině se vlastně věnuji celý svůj život (od 8 let). Nejdříve jako student, ale již na základní škole jsem doučovala angličtinu mladší děti a po návratu z USA jsem začala pracovat jako soukromý učitel angličtiny.

Do Zajíčka jsem nastoupila v roce 2021 a děti provázím výukou anglického jazyka. Vzdělávání dětí
a spolupráce s nimi mě velmi naplňuje a baví. Sama jsem maminkou dvou holčiček, se kterými trávím většinu svého volného času.

Jsem ráda, že jsem se stala součástí projektu Zajíček. Je tu skvělý tým a příjemné a vstřícné prostředí.


Pavel Kořán

Pocházím ze severních Čech a prvních 8 let jsem prožil v Krušných horách. Po dokončení základní školy jsem pokračoval na Střední Průmyslové Škole v Chomutově a dále pak na ČVUT, fakulta strojní, obor jemná mechanika a optika. Mé první zaměstnání bylo asistent na VŠ. Po krátké době jsem přešel do Fyzikálního Ústavu AVČR, do oddělení laserů a optiky. Zde jsem pracoval šest let jako odborný pracovník. Zabýval jsem se měřením pomocí optických metod a návrhem optických a optomechanických soustav a následně výrobou prototypů. V roce 1991 jsem pracoval externě jako obchodní zástupce německé firmy v oblasti laserů a optomechaniky. V roce 1992 jsem spoluzaložil firmu LAO, která se zpočátku zabývala prodejem
a servisování různých vědeckých přístrojů a laserových systémů.
V následujících létech jsem pracoval jako OSVČ a jako dobrovolník a ošetřovatel v nemocnici. V roce 2022 jsem začal pracovat jako osobní asistent v organizaci Hewer, kde jsem stále aktivní. Od roku 2019 taktéž vedu kurzy jogy.
Od začátku roku 2023 pracuji v RCZ Zaječice na dohodu v rozsahu jeden den týdnu. Tato práce mě baví a
v mnoha ohledech je to pro mě i výzvou. Zároveň souzním se systémem a přístupem školy a jejich pracovníků.
Mojí zálibou je jóga, osobní rozvoj, fotografie a příroda. 

Lenka Krásová

Do "zaječího" týmu patřím poměrně krátce. I přesto však vnímám jeho jedinečnost a jsem moc ráda, že mohu být jeho součástí. Provázím zde prvními roky zejména nejmladší školáky. Snažím se, aby si s sebou do dalších let nesli stejně tak lásku k objevování nového, jako pevné základy matematiky i českého jazyka, které jim budou oporou v dalším poznávání světa. 
Vystudovala jsem dva různé obory, Inženýrství životního prostředí na Fakultě stavební ČVUT a Speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě UK, a mám to štěstí, že se mi zatím daří oba směry kombinovat a nepřijít tak o ono "stavění základů" ani následné využití získaných vědomostí v ryze "dospěláckém" světě. Během své pedagogické praxe jsem 2 roky působila jako učitelka 1. stupně ve třídě pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami a mám též zkušenosti jako asistentka pedagoga. Po celou dobu se současně částečně věnuji i práci projektanta v oboru vodohospodářství a krajinného inženýrství.
A pro úplnost – sama jsem mámou tří školáků.

EliškaWeidenborner  

Výuka - konverzace AJ, dějepis

Vyrůstala jsem v Praze, ale po maturitě jsem odjela do Irska, kde jsem se zdokonalila v angličtině a věnovala se jezdectví. Po návratu jsem studovala Anglistiku - amerikanistiku se zaměřením na literaturu na UK. S manželem a třemi dětmi bydlíme v Městečku a jsme bilingvní rodina, jelikož manžel je Newyorčan. Výukou angličtiny se zabývám od roku 2004, v Zajíčku od září 2023. Nastoupila jsem místo rodilého mluvčího s plánem, že se pokusím vytvořit podobné prostředí, které funguje v bilingvních rodinách a to tak, že děti mají s cizím jazykem spojenou konkrétní osobu a pak automaticky přepínají do daného jazyka. Mám ráda sport, a proto v hodinách využívám hodně pohybových aktivit včetně míčů, stolních her, kostek, spinnerů atd. Učím bez učebnic, skoro výhradně v angličtině a soustředím se na komunikaci. Pro děti byl na začátku tento způsob velkou výzvou a dokonce se našli tací, kteří na mě za ten cizí jazyk byli naštvaní. O to větší radost mám z toho, že jsme si k sobě našli cestu, děti se přestaly obávat a hodně se za těch pár měsíců zlepšily. Samotnou mě překvapilo, jak rychle mi přirostly k srdci a jak hodně pro mě znamená, když na mě na chodbě volají ´Hello Eliška!´

Dáša Valášková

V Zajíčku pracuji už od roku 2017. Začala jsem u dětí ve družině, následně jsem se podílela na výuce dětí
z 1.-2. ročníku. Nyní jsem asistent pedagoga a v rámci center aktivit se snažím dětem zprostředkovat hravou formou všeobecný přehled. Mám na starosti školní klub a trávení volného času dětí ve družině. Nadále se aktivně zapojuji do školky a předškolní výchovy.

Studovala jsem školu knihovnických a informačních studií, absolvovala kurz Respektovat a být respektován, základy Montessori, kurz první pomoci. Jsem máma dvou dětí Adámka a Julianky. Mám radost, že jsou děti v Zajíčku šťastné a spokojené. Děti se těší na společnou práci, jsou zvídavé a samy mají spoustu skvělých nápadů. Ráda s nimi tvořím a sleduji, jak se rozvíjí. Odměnou pro mne je krásny empatický vztah se školkáčky i školáky. Společně jsme v Zajíčku skvělý tým.


Martina Jochová

Jsem absolventkou ČZU (obor genetika a šlechtění zvířat), a zároveň Přírodovědecké fakulty UK (obor Molekulární genetika). Pracovní zkušenosti jsem získala v několika předních českých výzkumných ústavech, a v rámci doktorátu jsem měla možnost i vést vlastní studenty. S narozením mých tří dětí mi ale svět vědy začal připadat příliš zaměřený na výkon a materiálno. Plně mě pohltilo kontaktní rodičovství a respektující výchova.
Ve společnosti podobně zaměřených žen jsem poznala sílu komunity – jako zdroj podpory, pomoci a zkušeností, který v dnešním trendu nukleárních rodin chybí. Začala jsem pomáhat jako Laktační poradkyně (Mamila o.s.),
a podílím se na chodu podpůrných skupin pro kojící matky. Kromě toho se angažuji jako vedoucí na letních táborech a vedla jsem chovatelský kroužek v minizoo. Mám pestrou škálu zájmů, od zahradničení a zpracovávání darů přírody, přes deskové hry, sci-fi a fantasy literaturu, moderní technologie, až po klasickou hudbu. Od malička mě provází láska ke koním - mám dlouholeté zkušenosti jako trenér přirozené komunikace s koňmi.
Mé děti navštěvují RC Zajíček od roku 2019 a já se tak po čase s velkou chutí zapojila do skvělého pedagogického týmu, jako průvodce dětí v družině a v odpoledních kroužcích. Tato rodinná komunitní škola odráží mé klíčové hodnoty: svobodu nejen ve vzdělání, respekt k individualitě, úctu k přírodě, pospolitost a kreativitu.
Jsem vděčná, že mohu věnovat svoji energii práci, která mě baví a naplňuje. Budu se i nadále snažit vytvářet pro děti podnětné prostředí a bezpečný, láskyplný prostor pro jejich růst a objevování světa.

Jitka Regnerová

Vystudovala jsem sociální práci na FFUK, během studia i poté pracovala jako lektorka angličtiny
a věnovala se kurzům zaměřeným na práci s tělem, masáže a zdravotní cvičení. S přestěhováním mimo Prahu přišlo do mého života několik důležitých zvířat (koně, ovce, psi, slepice, kozy - a mezi nimi
i "Zajíček" A hlavně pak mé 2 děti.

V RC pracuji od roku 2015 jako průvodce dětí ve školce, podílím se na přípravách programu, sdílím s dětmi radost pro pohyb v přírodě či při kroužku tancování a cvičení, i chuť učit se anglicky s předškoláky. Je mi ctí, že jsem součástí týmu a celého projektu.

Zuzana Vlčková

Vystudovala jsem ČZU obor ekonomie a marketing. Dlouhou dobu jsem pracovala v oboru HR a později
v marketingové agentuře.
Od dětství jsem ráda jezdila na tábory, v dospívání i jako praktikant a spolupráce s dětmi mě od mala velmi naplňuje. Baví mě, jakým úžasným a čistým způsobem pohlíží na svět a ráda se od nich inspiruji.
V Zajíčku mám obě své děti a je skvělé pozorovat, jak se vyvíjejí v prostředí jako nabízíme právě my, kam se děti i dospělí rádi vracejí.
Ve volném čase ráda trávím hezké chvilky s přáteli a svojí rodinou, zklidním hlavu na hodině jógy anebo upeču dort pro naše malé kamarády. 

Eva Šrailová

Mojí rolí v Zajíčku je podporovat a prohlubovat kladný vztah dětí k přírodě. Od roku 2016 se zapojuji do aktivit alá Ekohrátky.
Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu, ochranu životního prostředí. 

Dana Drmelová

Vystudovala jsem SPGŠ obor učitelka MŠ. V mateřské škole jsem učila 12 let. Ale moje mladší dcera potřebovala ve škole mnohem více speciální péče, která v té době nebyla úplně běžná a tak jsem přijala práci účetní, která mi umožnila pracovat z domova a věnovat se rodině, hlavně mladší dceři. V roce 1998 jsme se přestěhovali do Zaječic, kde jsme už i před tím mnoho let pobývali rekreačně. Zde jsme také s dcerami postupně a naplno rozvinuly naše záliby a to především lásku k přírodě a zvířatům a to především ke psům a starší dcera ke koním (my ostatní se koní bojíme). Nyní je situace taková, že většina našeho času se točí okolo psů, já mám psí hotel, vedu výcviky a socializace psů. Každá má dcera má 8 psů a spousty činností které s chovem psů souvisí a vzájemně se nám prolínají. Další mojí zálibou je cvičení, ale vzhledem k ubíhajícím rokům se nyní již věnuji především kondičnímu a zdravotnímu cvičení pro ženy a hlavně pro seniory. Nyní jsem k tomu ještě přidala relaxační masáže. K práci s dětmi se moc ráda vracím v rámci volnočasových aktivit a hlavně v péči o moje čtyři vnoučata.

Simona Bartošová

Rodinné centrum Zajíček jsem objevila v roce 2012 díky svému synovi Jindrovi, když jsem pro něj hledala školku, která měla být hravá, přátelská a inspirativní - a takový Zajíček právě byl a stále je. Nakonec si zde Jindra užil i 1. stupeň školy.

Moc ráda jsem se zapojila do kolektivu skvělých žen. Nejdříve to byla příprava zdravých svačinek do krabiček, později jsem začala dětem připravovat i obědy.

I když mám vystudovanou školu s ekonomickým zaměřením, má nynější práce v Zajíčku mě moc baví
a naplňuje. Těší mě, když dětem chutná, když si jídlo přidávají, když se nebojí vyzkoušet nové potraviny a recepty. Dáváme si záležet na vyváženém jídelníčku, používáme kvalitní suroviny, podporujeme místní dodavatele. A to je pak krásné vaření!

Iva Matysová

Do Zajíčku jsem nastoupila v září 2013 a mám na starosti stravování dětí - svačinky a obědy, a v neposlední řadě mnoho drobných povinností, které patří k provozu našeho centra.

Absolvovala jsem střední knihovnickou školu v Praze, působila jsem několik let jako instruktorka odborného výcviku učebního oboru Knihkupec v podniku Kniha-Praha, konkrétně v knihkupectví Orbis na Václavském náměstí. Dále jsem vystudovala Pedagogickou fakultu UK, katedru Speciální pedagogiky, obor Logopedie, surdopedie. Praxi v oboru jsem však získala minimální vzhledem ke své početné rodině, která pro mě představovala vždy jednoznačně prioritu číslo 1, a proto jsem se rozhodla věnovat se svým dětem co nejvíce
a být s nimi co možná nejdéle doma.

V rodinném centru Zajíček obdivuji především skvělý tým učitelek, který se zde s maximálním úsilím stará
o to, aby se děti cítily skutečně jako doma a je připraven rozdělit svoji péči a empatie opravdu všem.