Školní akce

Co každý den děláme? Na čem pracujeme? Co tvoříme? Kde se inspirujeme?
Co je výsledkem naší práce? 

Čtenářská dílna v 1. a 2. třídě školy ZAYA: Budujeme mosty k samostatnému čtení

Vzpomínáte si na Zaječickou sázečku?
Zasadit strom, obzvlášť ovocný není jednorázová záležitost, proto o stromy průběžně pečujeme a nyní bychom rádi přizvali i vás, rodiče a kamarády.

Ke konci školního roku 2021/2022 Oliver Včelák a Peter Szabo, v té době žáci 6. třídy Komunitní školy Zaya/Zajíček v Pyšelích, s ředitelkou Mirkou Durákovou odjeli na výlet do Brna, kde převzali od jedné z bank dar, který kluci sami zinscenovali. Tento příběh by mohl ukázat, že i mladí lidé dokážou s pomocí pedagogů neuvěřitelné věci. Olivera na...

Adapťák

04.10.2022

Na začátku školního roku jsme uspořádali adaptační kurz v Rekreačním středisku Blaník. Prvňáčci se rychle začlenili, všichni jsme se ještě více sblížili a užili si spoustu zábavy. Zúčastnili jsme se prvního letošního shromáždění, kde jsme si odsouhlasili nejdůležitější pravidla. Zorganizovali jsme si spoustu sportovních her, Dáša připravila tvořící...

Sovíkend na Orlíku!
Po dvou letech, kdy se víkend s rodiči a školními dětmi nemohl konat kvůli vládním opatřením, jsme se dočkali!
Zajíčkovská tradice se konala na Orlíku v kempu Velký vír a užili jsme si společně úžasné chvilky.
Plán byl jasný, žádný spěch, vychutnat si pohodu a relax. Počasí nám od pátku přálo, a...

Pokud cítíte, že taková škola je přesně pro vás, domluvte si schůzku přímo s naší paní ředitelkou Mirkou a přijďte se k nám podívat do výuky!

Jsme rádi, že v letošním roce jsme se po dvouleté pauze mohli opět sejít společně u čtení knih! Četly děti, četli dospělí, četly se pohádky, kuchařky, dobrodružné příběhy,... a četlo se po celém Zajíčku!

V rámci projektového bloku Tajemství vesmíru jsme navštívili pražské planetárium a Štefánikovu hvězdárnu na Petříně.